Przyczepy

FURGONY SKLEJKOWE

Furgony sklejkowe wykonywane są na stabilnych konstrukcjach ram spawanych i cynkowanych ogniowo , jako jedno lub dwuosiowe. Nadwozia i podłoga wykonane są ze specjalnej , wodoodpornej sklejki laminowanej , odpornej na działanie wilgoci oraz promieniowanie UV. Przyczepy posiadają dwuskrzydłowe , ryglowane drzwi tylne zamykane na klucz , dzięki czemu przewóz towarów staje się bezpieczny a sam towar jest chroniony przed warunkami atmosferycznymi , zastępując typowy samochód dostawczy. Każda przyczepa jest wyposażona w tylne podpory stabilizacyjne , koło wsporcze i uchwyty w podłodze do mocowania ładunku. Dodatkowo mogą być zamontowane listwy mocujące ładunek na ścianach bocznych , dzięki czemu towar zostanie bezpiecznie dostarczony do celu. Przyczepy te mogą być również w wersji z trapem tylnym lub drzwiami i klapami bocznymi.

 

 

FURGONY IZOLOWANE

TOMPLAN wyznacza nowe trendy konstrukcyjne i designerskie w obszarze nadwozi izolowanych. Kolejnym etapem rozwoju jest nowoczesna i praktyczna dla użytkowników linia przyczep typu furgon z nadwoziem typu „sandwich”. 30 mm grubość ścian i dachu wypełniona doskonałą izolacją XPS stanowi tzw. „monolit izotermiczny” o doskonałych parametrach izolacyjnych i służy do przewożenia różnego rodzaju towarów wrażliwych na zmiany temperatur. Poszycie wewnętrzne i zewnętrzne z laminatu gładkiego zapewnia jednorodną płaską powierzchnię , doskonałą do nanoszenia różnego rodzaju trwałych reklam. Zaokrąglona forma nadwozia zapewnia lepszą szczelność dzięki eliminacji łączeń i ułatwieniu odpływu wody z dachu. Podłoga jest wykonana ze sklejki wodoodpornej, antypoślizgowej , wyposażonej w specjalne uchwyty ładunkowe , dzięki czemu załadunek palet jest prosty i bezpieczny. Przyczepy są wyposażone w tylne drzwi dwuskrzydłowe , ryglowane i zamykane na klucz , koło podporowe , dwie podpory tylne i podłogowe uchwyty mocowania ładunku. Dodatkowo mogą być zamontowane listwy mocowania ładunku na ścianach bocznych. Przyczepy te mogą również występować w wersji z trapem tylnym oraz drzwiami i klapami na ścianach bocznych.

 

 

FURGONY LEKKIE IZOLOWANE MINICARGO

Dla zmotoryzowanych posiadaczy kompaktowych samochodów o ograniczonej możliwości transportowej, TOMPLAN przygotował ofertę przyczep typu Mini Cargo. Przyczepy są skategoryzowane w grupie przyczep furgonów lekkich, niehamowanych, o DMC 750 kg i wykonane w technologii ścian izolowanych, jak typowe furgony o nadwoziach zamykanych Przyczepy te doskonale sprawdzają się w przewożeniu lekkich towarów i spełniają rolę dodatkowego bagażnika samochodu. W zależności od potrzeb proponujemy 3 różne długości nadwozia do wyboru: 150, 210 i 260 cm. 25 mm grubość ścian i dachu wypełniona izolacją XPS stanowi tzw. „monolit izotermiczny” o doskonałych parametrach izolacyjnych i służy do przewożenia różnego rodzaju towarów, również wrażliwych na zmiany temperatur. Zaokrąglona forma nadwozia zapewnia lepszą szczelność i aerodynamikę jazdy. Podłoga jest wykonana ze sklejki wodoodpornej, antypoślizgowej. Dodatkowo przyczepa może być wyposażona w specjalne uchwyty ładunkowe, dzięki czemu przewóz towaru jest prosty i bezpieczny. Przyczepy są wyposażone w tylne drzwi dwuskrzydłowe, ryglowane i zamykane na klucz.

 

 

ZABUDOWY I PRZYCZEPY SPECJALNE

Wykonujemy lekkie zabudowy wykonane w nowoczesnej technologii płyt warstwowych typu „sandwich”, gdzie powłokę zewnętrzą i wewnętrzną stanowi laminat poliestrowy bądź blacha aluminiowa lakierowana, a izolacją termiczną jest styrofoam XPS o różnych grubościach. Na bazie tej technologii tzw. „lekkiego kontenera” powstają zabudowy i przyczepy specjalistyczne takie jak: zabudowy pod różne przeznaczenie techniczne, gastronomiczne, kufrowe, zabudowy turystyczno-sportowe, czy inne o przeznaczeniu socjalnym.

 

 

LEKKIE PRZYCZEPY DO TRANSPORTU ZWIERZĄT

TOMPLAN proponuje nowość – przyczepy do przewozu małych i średnich zwierząt np. psów, lisów itp. Nowatorskie rozwiązania tych przyczep charakteryzują się oryginalnym designem i doskonałymi właściwościami izolacyjnymi , które sprawdzają się zarówno w niskich jak i wysokich temperaturach. Dzięki wyciszonej , szczelnej i wentylowanej konstrukcji przewożone zwierzęta czują się komfortowo i bezpiecznie. Proponujemy przyczepy w dwóch głównych typach : seria …s w kształcie małej przyczepy kempingowej oraz seria …e w kształcie tradycyjnym (nadwozie prostopadłościenne). Do przewożenia akcesoriów dla zwierząt przyczepy są wyposażone w luki bagażowe , seria …s – w przedniej ścianie oraz opcjonalnie górny luk , seria …e – górny luk bagażowy. Poza tym przyczepy wyposażone są w relingi dachowe służące do mocowania bagażnika lub boksu dachowego. Nasza oferta lekkich przyczep do transportu zwierząt obejmuje całą gamę wersji w zależności od indywidualnych potrzeb użytkownika : na dwa , trzy lub cztery zwierzęta. Nasza nowa oferta spotkała się z wielkim zainteresowaniem wielu grup użytkowników np. : szkoły i hodowcy psów , koła łowieckie , straże miejskie i gminne , firmy organizujące polowania oraz nadleśnictwa.

 

 

PRZYCZEPY IZOTERMICZNE CARGO THERM

Przyczepy izotermiczne Tomplan z linii Cargo Therm to popularne izotermy wykonane w technologii ścian warstwowych.Przyczepy przeznaczone są do transportu  produktów wymagających stosunkowo stabilnej temperatury dodatniej w przedziale od O do ok. 6C. Zapewnia to odpowiednia konstrukcja grubych ścian warstwowych o grubości 54 mm oraz podłogi 60 mm oraz zamontowany agregat chłodniczy marki GOVI

 

 


Przedstawiona oferta, dane techniczne i handlowe mają charakter informacyjny, nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego