O nas

TOMPLAN to dzisiaj wizytówka dwóch firm - rdzennie polskich i wzajemnie ze sobą współpracujących, wytwarzających przyczepy samochodowe, konstrukcje i podzespoły do przyczep oraz plandeki.

Marka obecna jest na wielu rynkach Europy, a ambicją naszą jest sprzedaż wyrobów w pozostałych krajach Unii Europejskiej i Europy Wschodniej.

Początki przedsiębiorstwa sięgają 1998 roku. Firma TOMPLAN PLANDEKI zaczynała od produkcji i serwisu plandek do przyczep i samochodów. W roku 2007 oddano do użytku nowe obiekty w Lubochni, gdzie firma działa do dzisiaj. W roku 2011 powstała firma TOMPLAN KONSTRUKCJE, wytwarzająca i specjalizująca się w produkcji konstrukcji stalowych oraz podzespołów do przyczep. TOMPLAN PLANDEKI w roku 2014 przekształciła się w TOMPLAN Sp. z o.o., której przedmiotem działalności jest produkcja przyczep i zabudów samochodowych, oraz plandek i wszelkiego rodzaju wyrobów z materiału plandekowego. W kwietniu 2017 roku w miejsce TOMPLAN KONSTRUKCJE powołano TOMPLAN GROUP Sp. z o.o. spk. Oba przedsiębiorstwa ściśle współpracują na zasadach synergii w zakresie produkcji konstrukcji stalowych i podzespołów do przyczep oraz przyczep samochodowych. W grupie, dla efektywnego zarządzania oraz zapewnienia jakości wykonywanych produktów i usług na deklarowanym poziomie, wprowadziliśmy i utrzymujemy system zarządzania jakością zbudowany w oparciu o normę PN-ISO 9001:2009, uzupełniony o wymagania dotyczące właściwych homologacji.

Nadal inwestujemy w rozwój swojej marki i poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań technicznych, podążamy za trendami i nowoczesnymi rozwiązaniami, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie rynku w zakresie przyczep oraz wyposażenia do przyczep. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowego, w 2017 roku rozszerzyliśmy ofertę o kompleksowe usługi cięcia precyzyjnego laserem oraz plazmą blach stalowych i aluminiowych. Przez okres kilkunastu lat zespół projektantów i konstruktorów zebrał nowe doświadczenia i wykonał wyroby, które rozwiązaniami technicznymi wpasowują się w rynek zachodnich producentów przyczep o światowych markach.

TOMPLAN oferuje wyroby i usługi w zakresie wykonywania:

  • przyczep o specjalnym przeznaczeniu;
  • konstrukcji przyczep i podzespołów do przyczep;
  • zabudów plandekowych do przyczep i naczep samochodowych;
  • reklam na pojazdach i budynkach oraz obiektach wolnostojących i banerów;
  • wyrobów o konstrukcji ścian typu „sandwich” z laminatów poliestrowo-szklanych;
  • kompleksowe usługi cięcia CNC laserem oraz plazmą blach stalowych i aluminiowych oraz gięcie blach.
  • spawanie stali i aluminium
  • projektowanie 2D i 3D oraz doradztwo techniczne